#nouse{ color:red; } Disciplinnämndens beslut - Svenska Bandyförbundet
Hoppa till sidans innehåll

Disciplinnämndens beslut


Disciplinnämndens beslut om avstängningar i nummerordning. För att se hela beslutstexten, klicka på det beslut du vill läsa:

19001 Elliot Trygg, IFK Vänersborg

19002 Anton Momqvist, IFK Rättvik

19003 Juhu Liukkonen, IFK Vänersborg 

19004 Philip Lindqvist, Vetlanda BK

19005 Valter Isaksson, Sandvikens AIK

19006 Anton Palmgren-Jönsson, Skirö AIK

19007 Fredrik Rubin, IK Tellus

19008 Jakob Lidberg, Finspångs AIK

19009 Ordningsstörning Västerås SK

19010 Viktor Uhlin, IFK Kungälv

19011 Gustaf Linder, Hammarby IF

19012 Ordningsstörning IF Boltic

19013 Daniel Rönning, Örebro SK

19014 Oskar Persson, Sandvikens AIK

19015 Lucas Wahlgren, Jönköping Bandy

19016 Teemu Määtä, IK Sirius

19017 Viktor Kjellén, Gustavsbergs IF

19018 Filip Nyberg, Söråkers IF 

19019 Adam Ståhlberg, Nässjö IF

19020 Alexandor Grenklo, Hammarby IF

19021 Gustav Mattsson, TB Västerås

19022 Ordningsstörning Vetlanda

19023 Ordningsstörning Vetlanda BK

19024 Henrik Isaksson-Kurti, Haparanda SKT

19025 Adam Söderlund, Västerås SK

19026 Anton Hagström, Nässjö IF

19027 Ordningsstörning Åby/Tjureda IF

19028 Anton Palmgren-Jönsson, Skirö AIK

19029 Anton Voronchikhin, Kalix Bandy

19030 Ordningsstörning Sandvikens AIK

19031 Adam Eskilsson, Jönköping Bandy

19032 Zackaria Holmén, IK Sirius

19033 Albin Bysell-Söderkvist, Edsbyns IF

19034 Daniel Strömquist, IFK Kungälv

19035 Oscar Larsson, Gripen/Trollhättan BK

19036 Joel Green, Sandvikens AIK

19037 Loove Janzon, Borgia/Norrköping BK

19038 Felix Bergh-Ruossos, GT/76

19039 Erik Wanzelius, Frediksbergs BK

19040 Oliwer Wretman, Tjust IF

19041 Oskar Jonasson, Skutskärs IF

19042 Ordningsstörning Derby/Linköping

19043 Olle Berglund, IFK Vänersborg

19044 Nils-Olof Olsson, Helenelunds IK

19045 Viktor Holmberg, Skirö AIK

19046 Ordningsstörning Hammarby IF

19047 Kristoffer Kullander, Slottsbrons IF

19048 Ordningsstörning Hammarby IF

19049 Jonas Trysberg, Mölndal Bandy

19050 Kevin Degerstedt, Vetlanda BK

19051 Gabriel Augustsson, Västanfors IF

19052 Viktor Erlandsson, Nitro/Nora BS

19053 Philip Svensson, Skirö AIK

19054 Simon Blomqvist, IFK Vänersborg

19055 Sixten Bergström, Umedalens IF

19056 Mattias Nilsson, tränare Fredriksbergs BK

19057 Daniel Lyckman, Kareby/Kungälv

19058 Fredrik Persson, SIF Norrtelje

19059 Patrik Gustafsson-Thulin, Nässjö IF

19060 Oskar Hulthammar, Nässjö IF

19061 Albin Franzén, Nässjö IF

19062 Samuel Karlsson, IK Sirius

19063 Robin Sandgren, Kållands BK

19064 Adam Gilliam, Hammary IF

19065 Samuel Karlsson, IK Sirius

19066 Robin Folkesson, Örebro SK

19067 Thomas Eriksson, säkansvarig Örebro SK

19068 Tim Z Johansson, UNIK

19069 Johan Willes, AIK

19070 Simon Folkesson, Hammarby IF

19071 David Pizzoni, Hammarby IF

19072 Isac Grennborg, Vetlanda BK

19073 Hugo Kreij, Sandvikens, AIK

19074 August Andersson, Villa/Lidköping BK

19075 Egil Björnness, Kareby/Kungälv

19076 Ordningsstörning, Hammarby IF

19077 Ordningsstörning, Hammarby IF

19078 Hampus Björnström, Västerås SK

19079 Hanna Eriksson, Härnösands AIK

19080 Niklas Heinermark, Helenelunds IK

19081 Niklas Rothman, ledare AIK

19082 Anton Lööf, Frillesås BK

19083 Christian Frohm, AIK

19084 Martin Landström, Västerås SK

19085 Dante Norell, GT/76

19086 Olle Edvinsson, Skirö AIK

19087 Jesper Einarsson, Surte BK

19088 Linus Skog, Örebro SK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uppdaterad: 02 MAJ 2019 14:49 Skribent: Martin Gustafsson
Epost: Adressen Gömd

NÄR DU SKADAT DIG

BANDYNS SCANDICAVTAL

BESTÄLL STARTPAKETET


FLICKBANDYNS DAG

SKRIDSKOKUL

Skridskokul 140px

IDROTTSLYFTET 

 

SVENSKA SPEL

 

NEJ TILL MATCHFIXING

Min_Match_Banner_Nej_200X200

Postadress:
Svenska Bandyförbundet
Box 11016
100 61 Stockholm

Besöksadress:
Idrottens Hus, Skansbrogatan 7
118 60 Stockholm

Kontakt:
Tel: 086996000
Fax: 086996340
E-post: [saknas] Information

Se all info