#nouse{ color:red; } Uttagna spelare till Regionturneringen - Svenska Bandyförbundet
Hoppa till sidans innehåll

Uttagna spelare till Regionturneringen

08 JAN 2014 11:59
1-2 februari avgörs årets Regionturnering i ABB Arena, Västerås. Spelartrupperna är uttagna och finns publicerade på svenskbandy.se.
  • Uppdaterad: 08 JAN 2014 12:41

Spelprogram 

Lördag 1 februari 
16.15 F16 Väst (blå) – F16 Nord (röd) 
18.15 P16 Nord (röd) – P16 Mitt (gul) 
20.30 F16 Väst (blå) – F16 Syd (gul)  

Söndag 2 februari 
09.00 P16 Syd (blå) – P16 Nord (röd) 
11.15 F16 Nord (röd) – F16 Syd (gul) 
13.30 P16 Mitt (gul) – P16 Syd (blå)  

 

F16 Nord

Isabelle  Larsson Västerås SK
Matilda Plan Västerås SK
Jenny Stadin Sandvikens AIK
Victoria Olsson Västerås SK
Vilma Josefsson Söråkers IF
Maja  Odén Västerås SK
Tora Uebel Härnösands AIK
Wilma Fager Västerås SK
Lina  Modig Härnösands AIK
Hanna  Eriksson  Härnösands AIK
Anna  Häggblad Härnösands AIK
Lisa  Liljestrom Härnösands AIK
Hanna  Asplund Grycksbo
Oliva Rustas IFK Rättvik
Isabelle Holmstedt Söderfors/Skutskär

 

F16 Väst 

Ellen Ahrnberg Kareby/Surte
Felicia Kall Villa/LAIK
Ida Friman Kareby/Surte
Julia Norrman Sunvära SK
Tilda  Andersson Västerstrands AIK
Elin Sundqvist Mölndal Bandy
Agnes Ögren Villa/LAIK
Frida Wiklund Villa/LAIK
Eveliina Pettersson Blåsut/Vänersborg
Olivia Wallgren Otterbäckens BK
Jenny Karlsson Villa/LAIK
Kajsa Ericsson Sunvära SK
Emma  Hansson Blåsut/Vänersborg
Wilma Lans Villa/LAIK
Lovisa Brantsing Kareby/Surte
Signe Ericson Sunvära SK

 

F16 Syd 

Gabriella Aronsson Skirö AIK
Olivia Dahlsten Hammarby IF
Agnes Sundell Tranås BoIS
Wilma Thörnkvist Tranås BoIS
Wihlma Lindholm Åtvidaberg BK
Sanna Gustafsson Nässjö IF
Emma Nilsson Skirö AIK
Victoria Bergström Nässjö IF
Elin Yngvesson Skirö AIK
Ida Zetterström Målilla GoIF
Moa Edvinsson Skirö AIK
Emma Enström Tranås BoIS
Denise Stendahl Skirö AIK
Ellen Spång Tranås BoIS
Olivia  Gransing Tranås BoIS

 

P16 Nord 

William Sundberg Falu BS
Hannes Pihlajamaa Snabb Bollnäs GIF
Matteus Liw Edsbyns IF
Oliver Nilsson Östersunds BS
Edwin Nilsson Bollnäs GIF
Johan  Ståhl Ljusdals BK
Erik  Nilsen Östersunds BS
Filp  Grinde Östersunds BS
Kalle Wallin Ljusdals BK
Adam Hall Bollnäs GIF
Elias Engholm Borlänge Bandy
Filip Ljus Ljusdals BK
Simon Humla Broberg
Marcus Lindholm Ljusdals BK
Casper Henriksson Kalix Bandyförening
Robin  Nilsson Östersunds BS

 

P16 Mitt 

Hugo Lundqvist IFK Motala
Anton Andersson IK Sirius
Niklas Gifting GT 76
Mårten  Pausette IK Sirius
Jakob Pettersson IFK Motala
Gustav Bowall IK Sirius
Anton Spångberg IFK Motala
William Granberg Hammarby IF
Max Mårtensson GT 76
Albin Rohlén IFK Motala
Tobias  Andersson Borgia BK
Jonas  Svensson Hammarby IF
Jonas  Spinord-Vihagen IK Sirius
Simon  Karlsson IK Sirius
Alvin Samuelsson Katrineholm Bandy
Felix Blomqvist Nitro Nora

 

P16 Syd  

Viktor Hulthammar Nässjö IF
Jakob Jonsson Vetlanda BK
Philip Lindqvist Vetlanda BK
Max Golander Tranås BoIS
Oskar Hugosson Vetlanda BK
Filip Nilsson Nässjö IF
Pän Ljungberg Vetlanda BK
Isac Johansson Tranås BoIS
Lukas Norrman Sunvära SK
Karl Bergstrand Villa Lidköping BK
Daniel Johansson IFK Vänersborg 
Sune Gustafsson Villa Lidköping BK
Filip Fröjd Villa Lidköping BK
Vilhelm Brodin IFK Vänersborg
Albin Johansson Villa Lidköping BK
Johan Kristiansson IFK Vänersborg

NÄR DU SKADAT DIG

BANDYNS SCANDICAVTAL

BESTÄLL STARTPAKETET


FLICKBANDYNS DAG

SKRIDSKOKUL

Skridskokul 140px

PROJEKTSTÖD IF

 

SVENSKA SPEL

 

NEJ TILL MATCHFIXING

Min_Match_Banner_Nej_200X200

Postadress:
Svenska Bandyförbundet
Box 11016
100 61 Stockholm

Besöksadress:
Idrottens Hus, Skansbrogatan 7
118 60 Stockholm

Kontakt:
Tel: 086996000
Fax: 086996340
E-post: [saknas] Information

Se all info