#nouse{ color:red; } Uttagna spelare till F16/P16 Elitläger - Svenska Bandyförbundet
Hoppa till sidans innehåll

Uttagna spelare till F16/P16 Elitläger

22 NOV 2010 07:47
Den 13-15 december arrangeras Elitläger för F16- och P16-spelare. Totalt är 51 flickspelare och 96 pojkspelare kallade. Elitlägret är en möjlighet att bli uttagen till regionturnering 26-27 mars i Rättvik. Det är även en möjlighet att visa upp sig för förbundskaptenerna och på detta vis slå sig in i ett 17-årslandslag redan denna säsong.
  • Uppdaterad: 25 NOV 2010 08:13

F16 Elitläger på två orter

Uttagna spelare, Nässjö:
Madde Hall, VAIK
Pstricia Rydell, VAIK
Olivia Carlsso, VAIK
Linnéa Brodén, IFK Motala
Linda Petry Johansson, VAIK
Sophia Adolfsson, A/S-Kareby
Stephannie Storme, IFK Nässjö
Astrid Rosengren, Tranås Bois
Angelica Olsson, Sunvära SK
Emma Öberg, Villa/LAIK
Erika Gabrielsson, Åby/Tjureda IF
Amanda Andreasson, Mölndal Bandy
Cajsa Hult, Mölndal Bandy
Lisa Carlström, Tranås Bois
Maja Bergstrand, Villa/LAIK
Amanda Friberg, Tranås Bois
Sofia Andreasson, Kareby IS
Hedvig Nyqvist, Tranås Bois
Josefin Andersson, A/S Kareby
Hanna Wetterling, Mölndal Bandy
Emma Cederkvist, Villa/LAIK
Alexandra Nilsson, Sunvärsa SK
Rebecka Hansson, Gripen/Trollhättan
Agnes Antbäck, A/S Kareby
Ingrid Gustavsson, Kareby

Uttagna spelare, Rättvik:
Agnes Wirgén, GT/76
Elin Tengelin, GT/76
Karin Wallerö, GT/76
Michelle Karlström Carlanius, AIK
Sofia Bergkvist, GT/76
Lovisa Odén, VSK
Hanna Grönqvist, VSK
Hanna Svender, VSK
Julia Tiger, VSK
Filippa Juhlén, VSK
Mikaela Rödin, Bollnäs GoIF
Linnea Rotberger, Edsbyns IF/BF
Louise Jansson, Edsbyns IF/BF
Maja  Eriksson, Härnösand AIK
Angelica Joon, Karlsbyhedens IK
Caroline Pettersson, Karlsbyhedens IK
Emelie Suesom-Svensson, Karlsbyhedens IK
Lisbet Ersson, Karlsbyhedens IK
Tilda Jonsson, Karlsbyhedens IK
Linnéa Larsson, Ljusdals BK
Caroline Hillgren, Sandvikens AIK/BK
Rebecca Larsson, Sandvikens AIK/BK
Sandra Arbinger, Sandvikens AIK/BK
Amanda Aldengård, Söråkers IF
Sofie Nordström, Söåkers IF
Malin Persson, Söåkers IF

P16 Elitläger på tre orter

Uttagna spelare, Bollnäs:
Andreas Svedén, Bollnäs GoIF
Carl (Calle) Tangfelt, Bollnäs GoIF
Erik Olsson, Bollnäs GoIF
Jonathan Andersson, Bollnäs GoIF
Mattias Brolin Munther, Bollnäs GoIF
Simon Rosén, Bollnäs GoIF
Tomas Hedlund, Bollnäs GoIF
Andreas Lind, Broberg/Söderhamn IFB
Axel Jansson, Falu BS/BK
Axel Lööf, Falu BS/BK
Christopher Melaa Vestling, Falu BS/BK
Erik Blomfjord, Falu BS/BK
Jonas Petersson, Falu BS/BK
Marcus Bergström, Falu BS/BK
Markus Bergström, Falu BS/BK
Linus Bodeström-Eriksson, IFK Rättvik  BK
Andreas Ljus, Ljusdals BK
Axel Nilzon, Ljusdals BK
Emil Engblom, Ljusdals BK
Henrik Carlström, Ljusdals BK
Elias Björnermark, Nyborgs SK
Per Andersson Björkman, Nyborgs SK
Sebastian Jonsson, Nyborgs SK
Andreas Nilsson, Sandvikens AIK/BK
Erik Pettersson, Sandvikens AIK/BK
Jonas Åsbrink, Sandvikens AIK/BK
Linus Roth, Sandvikens AIK/BK
Lukas Mårdberg, Sandvikens AIK/BK
Max lundqvist, Söråker IF
Samuel Nyberg, Söråker IF
Emil Svensson, Söråkers IF
Filip Bergman, Östersunds BS

Uttagna spelare, Katrineholm:
Calle Brohäll, Gustavsberg
John Ångerman, Gustavsberg
Marcus Ångerman, Gustavsberg
Thomas Olofsson, Gustavsberg
Kalle Hammar, Hammarby
Kasper Milerud, Hammarby
Leon Berthas, Hammarby
Samuel Helmersson, Hammarby
David Jörgensen, KVBS
Jacob Edberg, IK Sirius
Tobias Engstrand, IK Sirius
Axel Ringblom, Norrtälje
Fredrik Wilsson, Norrtälje
Henrik Lindström, Norrtälje
Nicklas Nyqvist, BolticGöta U
Johannes Svedberg, Tillberga
Måns Engström, Tillberga
Robin Nywertz, Tillberga
Anton Fredqvist, VSK
Björn Hellblom, VSK
Erik Persson, Örebro SK Ungdom
Gustav Enhagen, BK Derby
Erik Pettersson, Borgia
Erik Rickmar, Borgia
Christoffer Thyrstedt, IFK Motala
Henrik Cervin, IFK Motala
Jonatan Sjögren, IFK Motala
Albin Wretman, Åtvidabergs BK
Jesper Jacobsson, Åtvidabergs BK
John Sjödin, Åtvidabergs BK
Jonas Enander, Åtvidabergs BK
Philip Munter Ribeiro, Åtvidabergs BK

Uttagna spelare, Trollhättan:
Simon Andreasson, Ale-Surte
Elias Modin, Ale-Surte
Axel Ekholm, IFK Kungälv
Karl Hermansson, Kareby IS
Martin Hansson, Mölndal Bandy
Adam Samuelsson, Mölndal Bandy
Alexander Strand, Mölndal Bandy
Gustav Geier, SK Höjden
Victor Christensen, Frillesås BK
Jesper Norrman, Sunvära SK
Filip Svensk, Målilla GoIF
Simon Blomqvist, Jönköping Bandy
Erik Thure, Jönköping Bandy
Daniel Skoog, Målilla GoIF
Victor Friman, Nässjö IF
Daniel Johansson, Vetlanda BK
Jakob Petersson, Åby/Tjureda IF
Felix Bengtsson, Öjaby IS
Emil Strömberg, Blåsut BK
Tobias Christofferssonm Gripen Trollhättan BK
Andreas Eriksson, Gripen Trollhättan BK
Markus Eriksson, Gripen Trollhättan BK
Adam Blomster, IFK Vänersborg
Martin Falk, IFK Vänersborg
Joakim Johansson, IFK Vänersborg
Elias Johansson, IFK Vänersborg
Adam Löf, IFK Vänersborg
Johannes Sunnemar, IFK Vänersborg
Oskar Friman, Lidköings AIK
Rasmus Karlsson, Lidköpings AIK
Rasmus Karlsson, Vargön BK
Simon Främgård, Villa Lidköping BK

NÄR DU SKADAT DIG

BANDYNS SCANDICAVTAL

BESTÄLL STARTPAKETET


FLICKBANDYNS DAG

SKRIDSKOKUL

Skridskokul 140px

PROJEKTSTÖD IF

 

SVENSKA SPEL

 

NEJ TILL MATCHFIXING

Min_Match_Banner_Nej_200X200

Postadress:
Svenska Bandyförbundet
Box 11016
100 61 Stockholm

Besöksadress:
Idrottens Hus, Skansbrogatan 7
118 60 Stockholm

Kontakt:
Tel: 086996000
Fax: 086996340
E-post: [saknas] Information

Se all info