#nouse{ color:red; } Uttagna spelare till F15/P15 Elitläger - Svenska Bandyförbundet
Hoppa till sidans innehåll

Uttagna spelare till F15/P15 Elitläger

10 NOV 2010 15:25
Efter uttagningslägren under vecka 44 har nu spelare tagits ut till F15 och P15 Elitläger.
  • Skapad: 10 NOV 2010 15:25

F15 Elitläger i Västerås
32 spelare födda 1996 kommer att under tre dagar (29/11-1/12) ha ett elitläger i Västerås. 15 spelare kommer sedan att bilda F15 elitlag för deltagande i regionturneringen Rättvik den 26-27 mars.

Uttagna spelare:
Sanna Hurtig, Lesjöfors
Linnea Rautianinen, KVBS
Amanda Flöjs, SBBK
Rebecka Beckman, SBBK
Johanna Rhodin, GT/76
Malin Helgman, Västerstrand
Hillevi Eklöw, Sunvära SK
Emilia Pettersson, Sunvära SK
Moa Nilsson, Åby-Tjureda IF
Rut-Lina Berner, IFK Vänersborg
Lisa Elg, Skirö AIK
Hannah Pettersson, Gripen/Trollhättan
Jennie Asplund, Skirö AIK
Ida Persson, Åby-Tjureda IF
Natalie Johansson, Målilla Goif
Lisa Jensen, IFK Vänersborg
Emma Lindström, Skirö AIK
Sofie Blom, Skirö AIK
Emmie Stjernström, Kareby
Emelie Bodin, Åby/Tjureda
Nathalie Diamantidis, Mölndal Bandy
Elin Hallen, Tranås BoIS
Hanna Rydholm, Tranås BoIS
Linnea Björk, Söåkers IF
Olivia Olofsson, Söråkers IF
Lisa Salomsson, Östersunds BS
Matilda Johansson, Karlsbyhedens IK
Elsa Erikmats, Karlsbyhedens IK
Annlouise Langer, Karlsbyhedens IK
Elsa Wiking, Karlsbyhedens IK
Moa  Norrgran, Härnösands AIK
Matilda Jakobsson, Edsbyns IF


P15 Elitläger på tre orter
Den 22-24/11 hålls i P15 Elitläger i Ljusdal och Nässjö och den 23-25/11 i Katrineholm för 32 spelare per ort. Spelarna är uttagna från de läger som genomfördes under höstlovet vecka 44. Elitlägren kan leda till en plats i P15-landslaget som möter Finland i två landskamper i februari i Västerås.

P15 Elitläger i Ljusdal
Uttagna spelare:
 
Olle Andersson, Sandvikens AIK/BK
Eric Hansson, Sandvikens AIK/BK
Linus Hedman, Nyborg SK
Niclas Rönnqvist, Nyborg SK
Martin Andersson, Sandvikens AIK/BK
Daniel Bruhn, Lingheds IF
Magnus Myhr, Falu BS/BK
Simon Jerfström, Falu BS/BK
Ivan Hägglund, Sandvikens AIK/BK
Joel Thomsson, Sandvikens AIK/BK
Julio Svensson-Lirio, Grängesbergs BK
Felix Hellman, Grängesbergs BK
Adam Ferm-Forslund, Grängesbergs BK
Emil Larshans, Falu BS/BK
Jens Resin, Kalix BF/Karlsborgs BK
Wiktor Alm, Falu BS/BK
Anton Dahlberg, Edsbyns IF
Filip Nilsson, Bollnäs GoIF
Jesper Hjelm, IFK Rättvik BK
Per Johansson, Edsbyns IF
Dennis Embretzen, Edsbyns IF
Jonas Brundin, Söråkers IF
Emil Woxberg, Edsbyns IF
Kevin Malmström, Bollnäs GoIF
Walter Bjernulf, IFK Rättvik BK
Sebastian Bodén, Edsbyns IF
Joel Olofsson, Härnösands AIK
Wilhelm Åström, Bollnäs GoIF
Kenny Nilsson, Bollnäs GoIF
Albin Mårtensson, Ljusdals BK
Anton Sjölin, Edsbyns IF
Mikael Östlund, Bollnäs GoIF

P15 Elitläger i Katrineholm
Uttagna spelare:
Alexander Roos, KVBS
Martin Svensson, KVBS
Jonas Wennerström, BolticGöta U
Olle Berglund BolticGöta U
Jesper Nordin, BolticGöta U
Christoffer Nilsson, BolticGöta U
Jesper Eklind, Örebro SK Ungdom
Viktor Spångberg, IFK Motala
William Hallberg, Borgia
Erik Matthiessen, Derby
Fabian Jansson, FAIK
Emil Juhlen, TB Västerås
William Lövstedt, Västerås SK
Axel Brissman, Västerås SK
Thomas Hellblom, Västerås SK
William Josefsson, Västerås SK
John Barkeling, GT/76
Stig Fischer, Hammarby
Michael Lööf, GT/76
Clarence Wahman, GT/76
Fredrik Rubin, Hammarby
Kevin  Sterner, GT/76
Ludwig Jonasson, IK Sirius
Jonatan Melhus, IK Sirius
Eric Ringblom, Norrtälje
Sebastian Rohtman, Norrtälje
Viktor Sahlström, IK Sirius
Anton Salomonsson,  IK Sirius
Hannes Skagerlind, IK Sirius
Erik Svärd, IK Sirius
Emil Ågren, IK Sirius
Vilhelm Dinevik, Gustavsberg

P15 Elitläger i Nässjö
Uttagna spelare:
 
Andreas Kihlvall, IFK Kungälv
Felix Uddemar, Jönköping Bandy
Calle Roos, Nässjö IF
Kalle Knutsson, Nässjö IF
Linus Nilsson, Nässjö IF
Alexander Josephsson, Waggeryds IK
Gustav Ottosson, Waggeryds IK
Henrik Blom, Vetlanda BK
Måns Gustafsson, Vetlanda BK
Joel Göransson, Vetlanda BK
Martin Lindqvist, Vetlanda BK
Philip Zander, Vetlanda BK
Filip Bringe, Åby/Tjureda IF
Pontus Sjölund, Åby/Tjureda IF
Charlie Vindehall, Åby/Tjureda IF
Edwin Widlert, Tranås
Simon Wollbrant, Frillesås BK
Oskar Andersson, Sunvära SK
Daniel Ericsson, Sunvära SK
Oscar Hansson, IFK Vänersborg
Erik Stålhanske, Gripen/Trollhättan BK
Mattias Wahlman, Gripen/Trollhättan BK
Erik Wennergren, Gripen/Trollhättan BK
Jonathan Josefsson, IFK Vänersborg
Daniel Sahlback, IFK Vänersborg
Filip Gilbertsson, Lidköpings AIK
David Lång, Vargön
Philip Florén, Villa Lidköping BK
Patrik Fridh, Villa Lidköping BK
Ludwig johansson, Villa Lidköping BK
Alfred Lindskog, Villa Lidköping BK
Anton Sandsjö, Villa Lidköping BK

NÄR DU SKADAT DIG

BANDYNS SCANDICAVTAL

BESTÄLL STARTPAKETET


FLICKBANDYNS DAG

SKRIDSKOKUL

Skridskokul 140px

PROJEKTSTÖD IF

 

SVENSKA SPEL

 

NEJ TILL MATCHFIXING

Min_Match_Banner_Nej_200X200

Postadress:
Svenska Bandyförbundet
Box 11016
100 61 Stockholm

Besöksadress:
Idrottens Hus, Skansbrogatan 7
118 60 Stockholm

Kontakt:
Tel: 086996000
Fax: 086996340
E-post: [saknas] Information

Se all info