#nouse{ color:red; } Uttagna spelare till Elitläger 2013 - Svenska Bandyförbundet
Hoppa till sidans innehåll

Uttagna spelare till Elitläger 2013

15 NOV 2013 12:31
Följande spelare har blivit uttagna till Elitläger för F15/16 samt P15 och P16.
  • Uppdaterad: 18 NOV 2013 15:56

F15/16 Nässjö 1-3/12

Julia Garnborn Fredriksberg BK
Julia Nilsson Fredriksberg BK
Linn Ahlsgård Nässjö IF
Victoria Bergström Nässjö IF
Jannie Pettersson Nässjö IF
Sanna Gustafsson Nässjö IF
Sara Perusina Nässjö IF
Victoria Wilbertsson Nässjö IF
Olivia Angelis Lind Nässjö IF
Agnes Sundell Tranås Bois
Ellen Spång Tranås Bois
Wihlma Lindholm Åtvidabergs BK
Ida Zetterström Målilla GoIF
Elin Yngvesson Skirö AIK
Julia Friberg Skirö AIK
Moa Edvinsson Skirö AIK
Denise Stendahl Skirö AIK
Gabriella Aronsson Skirö AIK
Moa Friman Skirö AIK
Hanna Makkonen Skirö AIK
Matilda Larsson Skirö AIK
Emma Nilsson Skirö AIK
Cecilia Larsson Åby/Tjureda IF
Sofia Forsman GT/76
Maija Virkki GT76 IK
Ellinor Abrahamsson SBBK
Johanna Otteskog SBBK
Olivia Dahlsten Hammarby bandy
Kerstin Vahlin GT/76
Wilma Törnkvist Tranås Bois
Emma Enström Tranås Bois
Olivia  Gransing Tranås Bois
Elin Carlsson Tranås Bois
Andrea  Ewens Skirö AIK
Melinda Elgstrand Nässjö IF
Maja Siljesjö Nässjö IF

     
F15/16 Uppsala 1-3/12    

Emilia  Ingeroth Bollnäs GIF
Vilma  Lindgren Bollnäs GIF
Josefine Bodén Bollnäs GIF
Maria Bergström Grycksbo
Hanna  Asplund Grycksbo
Lisa  Liljestrom Härnösands AIK
Lina  Modig Härnösands AIK
Hanna  Eriksson  Härnösands AIK
Tora Uebel Härnösands AIK
Isabelle  Köhn Härnösands AIK
Nora  Haglund Härnösands AIK
Anna  Häggblad Härnösands AIK
Oliva Rustas IFK Rättvik
Sandra  Andersson Kalix Bandy
Louise Wikman Kalix Bandy
Jenny Isaksson Kalix Bandy
Wilma Gunnari Kalix Bandy
Matilda Plan Katrineholm Bandy
Jenny Stadin Sandvikens AIK
Vilma Josefsson Söråkers IF
Cornelia Sjöberg Västanfors IF
Ida-Sofie Persson Västerås SK
Isabelle  Larsson Västerås SK
Maja  Odén Västerås SK
Victoria Olsson Västerås SK
Wilma Fager Västerås SK
Sofia Sörlin Östersunds BS
Tove Möller Östersunds BS

      

F15/16 Vänersborg 1-3/12

Eveliina Pettersson Blåsut BK
Elin Johansson Blåsut BK
Emma  Hansson Blåsut BK
Wilma Pettersson IFK Vänersborg
Ida Friman Kareby/Surte
Erica Johnson Kareby/Surte
Vilma Stjernström Kareby/Surte
Lovisa Brantsing Kareby/Surte
Amanda Bäverhag Kareby/Surte
Vilma  Ahrnberg Kareby/Surte
Ellen Ahrnberg Kareby/Surte
Elin Sundqvist Möldal bandy
Alice Hellström Möldal bandy
Olivia Wallgren Otterbäckens bandyklubb
Kajsa Ericsson Sunvära SK
Julia Norrman Sunvära SK
Signe Ericson Sunvära SK
Ronja Sandros Surte Kareby
Amanda Gustavsson Surte Kareby
Jenny Karlsson Villa/LAIK Flickbandy
Agnes Ögren Villa/LAIK Flickbandy
Vilma Westberg Villa/LAIK Flickbandy
Hanna Fredriksson Villa/LAIK Flickbandy
Wilma Lans Villa/LAIK Flickbandy
Frida Wiklund Villa/LAIK Flickbandy
Fanny Millqvist Villa/LAIK Flickbandy
Felicia Kall Villa/LAIK Flickbandy
Linn Henriksson Villa/LAIK Flickbandy /Blåsut
Tilda  Andersson Västerstrands AIK

    
P15 Ljusdal 18-20/11

Oliver 
Buvik
Bollnäs bandy
Albin  Westh  Bollnäs bandy
Noah  Embretzen Bollnäs GIF
Joel Jeschinsky Bollnäs GIF
Erik Redenius Bollnäs gif
Linus Lönn Bollnäs GIF
Stefan Wallbäcks Bollnäs GIF
Philip  Åström Bollnäs GIF Bandy
Oskar  Westh Bollnäs GIF/Bandy
Philip Flodstam
Bollnäs GoIF/BF
Oskar Kihlen Borlänge Bandy
Isak Bolin Borlänge Bandy
Viktor Bergh Borlänge Bandy
Jesper Thyrén Broberg
Emil Strandberg Edsbyns IF
Jeremy Nöjd Edsbyns IF
Lukas Karsbo Edsbyns IF
Rikard Hård Edsbyns IF
Filip Elfström Falu BS
Max Björklund Falu BS
Emil Salihu Haparanda SKT
Jacob         Lundbäck Haparanda SKT
Simon  Järvelin   Haparanda SKT
Victor  Isaksson Haparanda SKT
Jacke Eriksson Härnösands AIK
 Viktor 
Hjelm 
IFK Rättvik
Markus Gunnarsson  IFK Rättvik
Simon Bjernulf   IFK Rättvik
Andreas Hedman Kalix Bandyförening
Viktor Mardakin Kalix Bandyförening
Viktor Ekholm Kalix Bandyförening
Simon Borg Ljusdals BK
Edvin Persson Ljusdals BK
Adam Björk Ljusdals BK
Lucas Forslund Sandvikens AIK/BK
Albin Norlander  Söråkers IF
Alexander Högberg Söråkers IF

    
P15 Katrineholm 18-20/11

Nils Otterling Spånga/Bromsten
Isak Knutsson GT76
David  Sundström Gustavsberg
Jakob Nordqvist Spånga/Bromsten
Oscar Quist IK Sirius
Hannes Axsell Hammarby
Hugo  Sundberg Spånga/Bromsten
Rasmus  Arvidsson Karlstad Bandy
Gustav  Ströberg Finspångs AIK
Elias  Andersson VSK
Linus  Björklund VSK
Jonathan Mattsson VSK
Frans Hermansson Hammarby
Simon  Nilsson Hammarby
Alexander  Björk-Wahlberg Gustavsberg
Edvin Englund GT76
Pontus  Nordenfors Spånga/Bromsten
Oliver  Abrahamsson Tillberga bandy
Arvid Larsson Niberius Finspångs AIK
Rasmus  Sjöström VSK
Mattias Lind Tillberga bandy
Victor Elander Tillberga bandy
Jeff Xolje Karlstad Bandy
William Östlund IFK Motala 
Rufus Samuelsson IFK Motala 
Oscar Carlsson ÖSK Ungdom
Carl Engstedt ÖSK Ungdom
Elias  Lövstedt VSK
Joel  Sandberg VSK
Olle  Öijer Hammarby
Anton Sederin GT76
Simon  Gudmundsson Hammarby
Samuel Heeger IK Sirius
Hannes Kanbjer IK Sirius
Buster Sjöberg IK Sirius
Kalle  Gustavsson Katrineholm Bandy
Carl Albin Bodin ÖSK Ungdom
Viktor  Ström Åtvidabergs BK
Thomas Brolin Gustavsbergs IF BK

    
P15 Nässjö 19-21/11
   

Tobias Nordh Blåsut Vänersborg BK
Lucas Hellström Frillesås Bandy
Sebastian  Olsson IFK Kungälv
Marcus Martinsson IFK Kungälv
Joel Fredriksson Pregmark IFK Kungälv
Max Sundelius IFK Vänersborg
Anton Heinulf IFK Vänersborg
Petter Rebelius IFK Vänersborg
David Torstensson IFK Vänersborg
Filip Nilsson IFK Vänersborg
David Jensen IFK Vänersborg 
Markus Johansson IFK Vänersborg 
Pontus Nordström Jönköping Bandy
Nils Lindell Jönköping Bandy
Erik Norresjö Jönköping Bandy
Johannes Lindell Jönköping Bandy
Elias Wohlers Mölndal Bandy
Jakob Bardh Nässjö IF
Eddie Petersson Nässjö IF
Adam Idh Nässjö IF
Linus Jönsson Nässjö IF
Anton Mattiasson Sunvära
Philip Samuelsson Vetlanda BK
Emil Lindqvist Vetlanda BK
Wilhelm Hugosson Vetlanda BK
Filip Halonen Vetlanda BK
Erik  Asplund Vetlanda BK
Wiliam Arvidsson Villa Lidköping BK
Joel Broberg Villa Lidköping BK
Isak Öster Villa Lidköping BK
Emil Sixtensson
Villa Lidköping BK
Emil Carlzon Villa Lidköping BK
Victor Petersson Åby/Tjureda IF
Viktor Birgersson Åby/Tjureda IF
William Adamsson Åby/Tjureda IF
Felix Janlöv Åby/Tjureda IF
Victor Honeth Åby/Tjureda IF
Arvid Johannisson Åby/Tjureda IF
Jonathan Svensson Åby/Tjureda IF
Viktor Johansson Åby/Tjureda IF

     
P16 Bollnäs 2-4/12   

Johan  Ståhl Ljusdals BK
Jonas Söder Edsbyns IF
Sebastian Holmberg Falu BS
Simon Humla Broberg
Tim Stjernström Bollnäs GIF
William Jansson Bollnäs GIF
Erik  Nilsen Östersunds BS
Mattias Snäll Kalix Bandyförening
Filip Vikblad Edsbyns IF
Elias Engholm Borlänge Bandy
Alexander Bergkvist Östersunds BS
Matteus Liw Edsbyns IF
Jonas Persson Bollnäs Gif
Gustav Sköld Sandberg Kalix Bandyförening
Oliver Nilsson Östersunds BS
Oskar Eklund Broberg
Kalle Wallin Ljusdals BK
Marcus Lindholm Ljusdals BK
Emil Forsberg Bollnäs GIF Bandy
Filip Ljus Ljusdals BK
Ivar Axelsson Falu BS
Adam Hall Bollnäs Gif
Casper Henriksson Kalix Bandyförening
Filp  Grinde Östersunds BS
Anton Karlsson Edsbyns IF
Robin  Högman Broberg
Samuel Bortas Falu BS
Samuel Jeneland Falu BS
Robin Paschen Sandvikens AIK/BK
William Sundberg Falu BS
Hannes Pihlajamaa Snabb Bollnäs GIF
Elias Svensson Lindahl Grängesbergs GBK
Måns  Hagelin Östersunds BS
Edwin Nilsson Bollnäs GIF
Jonathan Henningsson Liljans SK
Christoffer Landstedt Liljans SK
Robin  Nilsson Östersunds BS

     
P16 Katrineholm 2-4/12    

Philip Björklund Borgia BK
Tobias  Andersson Borgia BK
Oscar Larsson Eskilstuna BS
Emil Olsson Finspång AIK
Arthur Rydfeldt Finspång AIK
Niklas Gifting GT 76
Max Mårtensson GT 76
Hampus Jarding GT/76
Calle  Göransson Gustavsberg
Filip  Mörkdal Gustavsberg
Albin Nilsson Hammarby bandy IF
Jonas  Svensson Hammarby bandy IF
William Granberg Hammarby bandy IF
Jakob Pettersson IFK Motala
Albin Rohlén IFK Motala
Anton Spångberg IFK Motala
Gustav Browall IK Sirius
Lukas Brobeck IK Sirius
Simon  Karlsson IK Sirius
Albin  Lundberg IK Sirius
Mårten  Pausette IK Sirius
Jonas  Spinord-Vihagen IK Sirius
Anton Andersson IK Sirius
Mattias Alfredsson Karlstad Badny
Alvin Samuelsson Katrineholm Bandy
Karl  Lundholm Spånga/Bromsten
Benjamin  Hjorth Spånga/Bromsten
Carlos Jonsson Spånga/Bromsten
Benjamin  Sohl Spånga/Bromsten
Philip Johansson VSK
Jacob Porswald VSK
Marcus  Hedlund VSK
Olle Carlsson VSK
Albin  Gustafsson Åtvidaberg BK
Tobias  Ödmark ÖSK Ungdom
Hampus Eklind ÖSK Ungdom

     
P16 Lidköping 3-5/12  

Oscar Larsson Gripen Trollhättan
Anton  Thulin IFK Kungälv
Gösta  Ahlgren IFK Kungälv
Erik  Olsson IFK Kungälv
Vilhelm Brodin IFK Vänersborg
Emil Granström IFK Vänersborg
Johan Kristiansson IFK Vänersborg
Daniel Johansson IFK Vänersborg 
Robin Billengren IFK Vänersborg 
Lucas Israelsson Jönköping Bandy
Gabriel Östhed Jönköping Bandy
Antony Andersson Mölndal Bandy
Victor  Abrahamsson Mölndal Bandy
Anton  Pettersson Mölndal Bandy
Filip Nilsson Nässjö IF
Albert Stein Nässjö IF
Viktor Hulthammar Nässjö IF
Axel  Jansson SK Höjden
Samuel Tiderman SK Höjden
Anders  Hylander SK Höjden
Lukas Norrman Sunvära SK
Jesper  Gunnarsson Sunvära SK
Simon Carlsson Tranås BoIS
Isac Johansson Tranås BoIS
Max Golander Tranås BoIS
Oskar Hugosson Vetlanda BK
Pän Ljungberg Vetlanda BK
Philip Lindqvist Vetlanda BK
Albin Ottosson Vetlanda BK
Max Dunberg Vetlanda BK
Victor Nyman Vetlanda BK
Jakob Jonsson Vetlanda BK
Filip Fröjd Villa Lidköping BK
Totte Josefsson Villa Lidköping BK
Sune Gustafsson Villa Lidköping BK
Karl Bergstrand Villa Lidköping BK
Elliot Fröjd Villa Lidköping BK
Albin Johansson Villa Lidköping BK

NÄR DU SKADAT DIG

BANDYNS SCANDICAVTAL

BESTÄLL STARTPAKETET


FLICKBANDYNS DAG

SKRIDSKOKUL

Skridskokul 140px

PROJEKTSTÖD IF

 

SVENSKA SPEL

 

NEJ TILL MATCHFIXING

Min_Match_Banner_Nej_200X200

Postadress:
Svenska Bandyförbundet
Box 11016
100 61 Stockholm

Besöksadress:
Idrottens Hus, Skansbrogatan 7
118 60 Stockholm

Kontakt:
Tel: 086996000
Fax: 086996340
E-post: [saknas] Information

Se all info