#nouse{ color:red; } Uttagna spelare till Elitläger 2012 - Svenska Bandyförbundet
Hoppa till sidans innehåll

Uttagna spelare till Elitläger 2012

08 NOV 2012 13:59
Följande spelare har blivit uttagna till Elitläger för P15 och P16.
  • Uppdaterad: 23 NOV 2012 19:41

Uttagna spelare till Elitläger F15 och F16 kommer att presenteras här på fredag 23 november.

Elitläger P15, Ljusdal, 19-21 november:

Hannes P  Snabb Bollnäs GoIF
Jonas Persson Bollnäs GoIF
Emil Forsberg Bollnäs GoIF
Edvin Nilsson Bollnäs GoIF
Elias Engholm Borlänge Stora Tuna BK
Gustav Nyström Borlänge Stora Tuna BK
Rasmus Hahne Borlänge Stora Tuna BK
Robin  Högman Broberg/Söderhamn IFB
Simon  Humla Broberg/Söderhamn IFB
Oscar Eklund Broberg/Söderhamn IFB
Anton Karlsson Edsbyns IF
Matteus Liw Edsbyns IF
Jonas Larsson Edsbyns IF
Jonas Söder Edsbyns IF
Filip Vikblad Edsbyns IF
Sebastian Jonsson Edsbyns IF
William Sundberg Falu BS/BK
Samuel  Bortas Falu BS/BK
Ivar Axelsson Falu BS/BK
Jonathan Johannessen Falu BS/BK
Elias Svensson-Lindahl Grängesbergs BK
Johannes Nilsson Kalix BF
Casper Henriksson Kalix BF
Gustav Sköld Sandberg Kalix BF
Jonathan Henningsson Liljans SK
Filip  Ljus Ljusdals BK
Kalle Wallin Ljusdals BK
Marcus Lindholm Ljusdals BK
Pontus Bergkvist Ljusdals BK
Klas Lindqvist Ljusdals BK
Johan  Ståhl Ljusdals BK
Robin Paschen-Hallbäck Sandvikens AIK/BK
Albin Werre Sandvikens AIK/BK
Oliver Nilsson Östersund BS
Filip Grinde Östersund BS
Robin Nilsson Östersund BS
Alexander Bergkvist Östersund BS
Johan  Möhring Östersund BS

 
Elitläger P15, Nässjö, 19-21 november:

Rickard Reimer Blåsut BK
Måns Sjöling Blåsut BK
Johan  Kristiansson Gripen BK
Oskar Larsson Gripen BK
Robin Billengren Gripen BK
Gösta Ahlgren IFK Kungälv
Erik Olsson IFK Kungälv
Pål Reinsfelt IFK Kungälv
Vilhelm Brodin IFK Vänersborg
Emil Granström IFK Vänersborg
Lucas Israelsson Jönköping Bandy
Eric Ottosson Målilla GoIF Bandy
Albert Stein Nässjö IF
Viktor Hulthammar Nässjö IF
Linus Hellgren Oterbäckens BK
Anders Hylander SK Höjden
Lucas  Norrman Sunvära SK
Jesper Gunnarsson Sunvära SK
Simon Karlsson Tranås BoIS
Max Golander Tranås BoIS
Isac Johansson Tranås BoIS
Jonatan Karlsson Waggeryds IK
Philip Lindqvist Vetlanda  BK
Edvin  Emanuelsson Vetlanda BK
Oskar  Hugosson Vetlanda BK
Max  Dunberg Vetlanda BK
Pän Ljungberg Vetlanda BK
Jakob Jonsson Vetlanda BK
Victor Nyman Vetlanda BK
Albin  Johansson Villa-Lidköping BK
Kasper Åkergård Villa-Lidköping BK
Filip Fröjd Villa-Lidköping BK
Sune Gustavsson Villa-Lidköping BK
Karl Bergstrand Villa-Lidköping BK
Elliot Fröjd Villa-Lidköping BK
August Jonsson Villa-Lidköping BK

 
Elitläger P15, Katrineholm, 20-22 november: 

Mark Frendin Nilsson BK Derby
Tobias Andersson Borgia Norrk. BK
Oscar Larsson EBS
Emil Olsson Finspångs AIK
Love Myrdal GT/76 IK Bandy
Max Mårtensson GT/76 IK Bandy
Niklas Gifting GT/76 IK Bandy
Adam Hall Gustavsberg IF Bandy
Calle Göransson Gustavsberg IF Bandy
Albin Nilsson Hammarby IF Bandy
Joakim Ekdal Hammarby IF Bandy
Jonas Svensson Hammarby IF Bandy
Sixten Fischer Hammarby IF Bandy
William Granberg Hammarby IF Bandy
Albin Rohlen IFK Motala
Anton Spångberg IFK Motala
Hugo Lundqvist IFK Motala
Anton Andersson IK Sirius
Jonas Spinord Ik Sirius
Gustav Bovall Ik Sirius
Lukas Brobeck Ik Sirius
Simon Karlsson Ik Sirius
Johannes Olsson Ik Sirius
Markus Sahlström Ik Sirius
Mattias Alfredsson Karlstad Bandy
Alvin Samuelsson KVBS
Alexander Linder KVBS
Felix Blomqvist Nora
Jacob Porwald VSK
Jonathan Jansson VSK
Olle Carlsson VSK
Marcus  Hedlund VSK
Gustav Pettersson Västanfors
Daniel Nylen Västerås
Albin Gustavsson Åtvidabergs BK
Victor Sander Åtvidabergs BK
Hampus Eklind ÖSK-U
Pelle Johansson ÖSK-U

 

Elitläger P16, Bollnäs, 3-5 december: 

Jesper Larsson Bollnäs GoIF
Marcus  Persson Bollnäs GoIF
Caspher Ekström Bollnäs GoIF
Tobias  Johansson Borlänge Stora Tuna BK
Samuel  Lindberg Edsbyns IF/BF
Dennis  Jonsson Edsbyns IF/BF
Joel  Wilhelmsson Edsbyns IF/BF
Edward  Sigfridsson Edsbyns IF/BF
Oscar  Wikblad Edsbyns IF/BF
Johan  Åkesson Edsbyns IF/BF
Martin Söderlund Falu BS/BK
Anton Lundberg Falu BS/BK
Pontus Holst Falu BS/BK
Tim Bredberg Falu BS/BK
David Jansson Falu BS/BK
Erik Sterner Falu BS/BK
Olof Persson Falu BS/BK
Viktor Erlandsson Grängesbergs BK
Elis Uebel Härnösands AIK
Joakim Nordén Härnösands AIK
Jesper Rydell Kalix BF
Christian Frohm Kalix BF
Alexander Larsson Sandvikens AIK/BK
Oscar Stadin Sandvikens AIK/BK
Jesper Jansson Sandvikens AIK/BK
Albin Aiirisniemi Sandvikens AIK/BK
Rasmus Linder Sandvikens AIK/BK
Hannes Edlund Sandvikens AIK/BK
Joel  Engström Sandvikens AIK/BK
Joakim Östgren Sandvikens AIK/BK
Edvin Borg Söråkers IF
Simon Ehrström Söråkers IF
Anton Möller Östersunds BS
Jacob Andersson Östersunds BS

 
Elitläger P16, Katrineholm, 3-5 december: 

Emil Nordenfors SBBK
Albin Rönnqvist HIF
Lukas Tidetorp HIF
Dante Fridlizius Lindberg HIF
David Skylling HIF
Fredrik Edbom HIF
Pontus Johansson GIF BK
Daniel Heikkinen Lesjöfors
Viktor Nilsson Lesjöfors
Markus Enander Åtvidabergs BK
Alexander Johansson Finspångs AIK
Alexander Sjöholm IFK Motala Bandy
Lucas Hovlund IFK Motala Bandy
David Disland-Brink IFK Motala Bandy
Filip Hellström Finspångs AIK
Niklas Ögren Finspångs AIK
Olof Gunnarsson Derby
Simon Kling IFK Motala Bandy
John Nilsson ÖSK-U
Henrik Hultberg ÖSK-U
Sam Noble ÖSK-U
Johannes Camilton IK Sirius
Oscar Rönnqvist IK Sirius
David Thoren IK Sirius
Nisse Bergström IK Sirius
Kim Bergman IK Sirius
Albin Askelöv IK Sirius
Hampus Lindén KVBS
Henrik Yxfeldt KVBS
Edwin Olsson KVBS
Jesper Granström Västanfors
Andreas  Jonsson Västerås
Alexander Tomczak Västerås
Linus Wallentinsson Västerås
Lukas  Davidsson Västerås
Erik Andersson Västerås

  
Elitläger P16, Lidköping, 4-6 december:  

Albin Freiholz Blåsut BK
Joakim Rosén Blåsut BK
Jonas Nord Blåsut BK
Marcus Johansson Blåsut BK
Anton Bohlin Frillesås BK
Jack Holm Frillesås BK
Adam Berggren Eckerth IFK Kungälv
Hampus Andersson IFK Kungälv
David Reinsfelt IFK Kungälv
Gustav Allmér IFK Vänersborg
Oskar Pettersson IFK Vänersborg
Lucas Eberhardzon Jönköping Bandy
Alexander Heinhagen Jönköping Bandy
William Millqvist Lidköpings AIK
Martin Cederqvist Lidköpings AIK
Johan Näsholm Lidköpings AIK
Felix Storm Lidköpings AIK
Gustav Back Lidköpings AIK
Eric Karlström Målilla Bandy
Oskar Nilsson Målilla Bandy
Adam Svensson Nässjö IF
Kalle Öberg Nässjö IF
Jesper  Cimen Nässjö IF
Ben Toomravat Oskarströms BK
Christian Älvegran Otterbäckens BK
Anton Johansson Otterbäckens BK
Felix  Andersson Torups BK
Fredrik Nilsson Tranås Bois
Martin Landström Tranås Bois
Jacob  Palmgren Vetlanda BK
Erik  Quiros Vetlanda BK
Sebastian  Ytterell Vetlanda BK
David Lund Vetlanda BK
Nicklas Holopainen Villa-Lidköping BK
Lucas Broberg Villa-Lidköping BK
Elias Gillgren Villa-Lidköping BK

Elitläger F15/16, Söråker, 16-18 december:  

Lisa Florsjö IFK Rättvik BK
Matilda Öhman Team Hälsingland
Alva Östberg Team Hälsingland
Amanda Hansson Team Hälsingland
Julia  Eriksson Edsbyns IF/BF
Elin Öqvist Bollnäs GoIF
Jenny Larsson Bollnäs GoIF
Carin Åsentorp Edsbyns IF/BF
Oline Gantemar Bollnäs GoIF
Lina  Löfström Östersunds BS
Elin Sundell Östersunds BS
Annie Boberg Östersunds BS
Erica  Persson Söråkers IF
Moa Nyberg Härnösands AIK
Maja Ule'n Härnösands AIK
Johanna Näsman Härnösands AIK
Josefin Nordin Härnösands AIK
Josefin Jarstad Uppsala BoIS
Clara Ringmar Uppsala BOIS
Klara Molin Uppsala BoIS
Filippa Angedal Uppsala BoIS
Emma Holmgren Uppsala BoIS
Elin Bäckström Umedalens IF
Maria  Bergström IFK Rättvik BK
Wilma Andersson Ljusdals BK
Josefine Bodén Edsbyns IF/BF
Vilma Josefsson Söråkers IF
Lisa Liljeström Härnösands AIK
Lina  Modig Härnösands AIK
Madeleine Andersson Härnösands AIK

 
Elitläger F15/16, Trollhättan, 16-18 december:

Julia Norrman Sunvära SK
Signe Ericsson Sunvära SK
Josefine Åkerberg Sunvära SK 
Julia Åkerberg Sunvära SK
Hanna  Olsson Sunvära SK 
Lovisa Brantsing Surte/Kareby
Malou Braf Surte/Kareby
Ellen Bettinger Surte/Kareby
Julia Angelbäck Kareby IS  
Elin  Johansson Kareby IS  
Ida Fogelström Surte/Kareby
Ellen  Ahrnberg Surte/Kareby
Caroline Svensson Mölndal Bandy
Amanda Dahlström Kareby IS  
Ida Friman Surte/Kareby
Elin  Sundqvist Mölndal Bandy
Jasmine el-Heich Surte/Kareby
Maja Forsström Villa/LAIK
Hanna Fredriksson Villa/LAIK
Felicia Kall Villa/LAIK
Jenny Karlsson Villa/LAIK
Sofia Lööf Villa/LAIK
Fanny Millqvist Villa/LAIK
Frida Wiklund Villa/LAIK
Agnes Ögren Villa/LAIK
Fanny Ögren Villa/LAIK
Linn Henriksson Blåsut BK 
Isa Mossberg Blåsut BK 
Evelina Pettersson Blåsut BK 
Tilda Andersson Västerstrand

 
Elitläger F15/16, Nässjö, 16-18 december:

Elsa Rickmar Finspångs AIK
Karolina Kitti GT/76
Matilda Plan KVBS
Emma Lindberg-Nilsson Nässjö IF
Ida Zetterström Nässjö IF
Linn Ahlsgård Nässjö IF
Victoria Bergström Nässjö IF
Hanna Malmlöf Skirö AIK
Stina Lennartsson Skirö AIK
Elin Yngvesson Skirö AIK
Julia Friberg Skirö AIK
Moa Edvinsson Skirö AIK
Wihlma Lindholm Tranås Bois
Ebba Fridlund Tranås BOIS 
Lisa Enström Tranås BOIS 
Emelie Åkerlund Tranås BOIS 
Cajsa Johansson Tranås BOIS 
Matilda Odén VSK Dam
Victoria Olsson VSK Dam &TB
Hanna Granström VSK Dam/Västanfors
Isabell Larsson VSK Dam
Olivia  Dahlsten Hammarby
Sanna Gustavsson Nässjö IF
Bella Aronsson Skirö AIK
Emma Nilsson Skirö AIK
Agnes Sundell Tranås BOIS 
Ellen Spång Tranås BOIS 
Hanna  Makkonen Skirö AIK
Matilda  Larsson Skirö AIK
Denis Stendahl Skirö AIK

NÄR DU SKADAT DIG

BANDYNS SCANDICAVTAL

BESTÄLL STARTPAKETET


FLICKBANDYNS DAG

SKRIDSKOKUL

Skridskokul 140px

PROJEKTSTÖD IF

 

SVENSKA SPEL

 

NEJ TILL MATCHFIXING

Min_Match_Banner_Nej_200X200

Postadress:
Svenska Bandyförbundet
Box 11016
100 61 Stockholm

Besöksadress:
Idrottens Hus, Skansbrogatan 7
118 60 Stockholm

Kontakt:
Tel: 086996000
Fax: 086996340
E-post: [saknas] Information

Se all info