#nouse{ color:red; } Uttagna spelare till Elitläger - Svenska Bandyförbundet
Hoppa till sidans innehåll

Uttagna spelare till Elitläger

15 NOV 2011 13:55
Följande spelare har blivit uttagna till Elitläger för F/P15 och F/P16.
  • Uppdaterad: 17 NOV 2011 11:47

Vid frågor mejla This is a mailto link 
 

F15, Söråker 

Klara Molin Bois(Sirius)
Jenny Larsson Bollnäs GoIF Bandy
Elin Öqvist Bollnäs GoIF Bandy
Carin Åsentorp Edsbyns IF/BF
Julia Eriksson Edsbyns IF/BF
Hilma Bergh Edsbyns IF/BF
Ingeborg Wigzell Edsbyns IF/BF
Maja Uhlen Härnösands AIK
Josefin Nordin Härnösands AIK
Moa Nyberg Härnösands AIK
Minna Norrgrann Härnösands AIK
Rebecka Petersson Härnösands AIK
Johanna Näsman Härnösands AIK
Julia Sjölund Härnösands AIK
Maja Olsson IFK Rättvik BK
Nathalia Öhman IFK Rättvik BK
Lisa Florsjö IFK Rättvik BK
Emma Holmgren IK Sirius BK/ BOIS
Josefin Jarstad IK Sirius/BOIS
Amanda Hansson Ljusdals BK
Matilda Öhman Ljusdals BK
Alva Östberg Ljusdals BK
Clara Ringmar Sirius
Filippa Angeldahl Sirius Team 97/ BOIS
Erica Persson Söråkers IF
Elin Bäckström Umedalens IF
Lina Löfström Östersunds BS
Elin Sundell Östersunds BS
Annie Boberg Östersunds BS
 
F15, Vänersborg

Hanna Hansson GT/76 IK
Karolina Kitti Hammarby- GT76
Isa  Mossberg IFK Vänersborg
Greta Helleblad Jönköping Bandy
Emma Lindberg-Nilsson Jönköping Bandy
Elin  Johansson Kareby IS
Malou Braf Kareby IS
Ida Fogelström Kareby IS
Amanda Dahlström Kareby IS
Emma  Rehmberg Kareby IS
Julia Angelbäck Kareby IS
Ellen Bettinger Kareby IS
Emma Ståhl Kareby IS
Jasmine El-Heich Kareby IS
Fanny Ögren Lidköpings AIK/Villa Lidköping
Sofia Lööf Lidköpings AIK/Villa Lidköping
Saga Magnusson Lidköpings AIK/Villa Lidköping
Maria  Sundberg Målilla GoIF
Stina Lennartsson Skirö AIK
Hanna Malmlöf Skirö AIK
Sofi Dahl-Wallin Skirö AIK
Hanna Olsson Sunvära SK
Evelina Vikingsson SunväraSK
Ebba Fridlund Tranås Bois
Lisa Enström Tranås Bois
Evelyn  Josefsson Tranås BoIS
Malin Sundström VSK
Hanna Granström VSK
Matilda Odén VSK
Cecilia Olsson Åby-Tjureda IF
Cajsa Johansson Åtvidabergs BK
Emelie Åkerlund Åtvidabergs BK
 
P15, Ljusdal

Caspher Ekström Bollnäs GoIF
Max Joners Bollnäs GoIF
Espen Persson Bollnäs GoIF
Marcus Persson Bollnäs GoIF
Jesper Larsson Bollnäs GoIF
Magnus Carlsson Borlänge-Stora Tuna BK
Tobias Johansson Borlänge-Stora Tuna BK
Pontus Högman Broberg/Söderhamn IFB
Edvard Sigfridsson Edsbyns IF/BF
Samuel Uddas Edsbyns IF/BF
Oskar Wikblad Edsbyns IF/BF
Joel Wilhelmsson Edsbyns IF/BF
Dennis Jonsson Edsbyns IF/BF
Samuel Lindberg Edsbyns IF/BF
Isak Jonäll Edsbyns IF/BF
Johan Åkesson Edsbyns IF/BF
Erik Sterner Falu BS/BK
David Jansson Falu BS/BK
Martin Söderlund Falu BS/BK
Tim Bredberg Falu BS/BK
Anton Lundberg Falu BS/BK
Pontus Holst Falu BS/BK
Viktor Erlandsson Grängesbergs BK
Elis Uebel Härnösands AIK
Hampus Bergström Härnösands AIK
Jesper Rydell Kalix BF
Christian Frohm Kalix BF
David Öhman Kalix BF
Albin Nilzon Ljusdal BK
Joel Björk Ljusdal BK
Alexander Larsson Sandvikens AIK/BK
Andreas Parling Sandvikens AIK/BK
Jesper Jansson Sandvikens AIK/BK
Albin Airiesniemi Sandvikens AIK/BK
Rasmus Linder Sandvikens AIK/BK
Hannes Edlund Sandvikens AIK/BK
Oskar Stadin Sandvikens AIK/BK
Joel Engström Sandvikens AIK/BK
Joakim Östgren Sandvikens AIK/BK
Axel Jonsson Sandvikens AIK/BK
 
P15, Katrineholm 

Olof Gunnarsson Derby
Simon Berglund Derby
Alexander Johansson Finspångs AIK
Niklas  Ögren Finspångs AIK
Jakob  Botvidsson Finspångs AIK
Albin  Rönnqvist Hammarby
David  Skylling Hammarby
Lukas  Tidetorp Hammarby
David  Disland-Brink IFK Motala Bandy
Alexander Sjöholm IFK Motala Bandy
David Thorén IK Sirius
Albin Askelöf IK Sirius
Oskar Elfving IK Sirius
Nils Bergström IK Sirius
Johannes Camilton IK Sirius
Alexander Brobeck IK Sirius
Kim Bergman IK Sirius
Oscar Rönnqvist IK Sirius
Edvin Olsson KVBS
Henrik Yxfeldt KVBS
Hampus Lindén KVBS
Viktor Nilsson Lesjöfors
Daniel  Heikkinen Lesjöfors
Emil  Nordenfors SBBK
Andreas Jonsson Västerås SK BK
Alexander  Tomczak Västerås SK BK
Lukas Davidsson Västerås SK BK
Linus Vallentinsson Västerås SK BK
Martin Jewander Västerås SK BK
Alexander  Lundgren Västerås SK BK
Markus  Enander Åtvidabergs BK
Max  Kroon Åtvidabergs BK
Felix Möller ÖSK Ungdom
John Nilsson ÖSK Ungdom
Sam  Noble ÖSK Ungdom
Robin Öhrlund ÖSK Ungdom
Mattias  Berlin ÖSK Ungdom
 
P15, Nässjö 

Joakim Rosen Blåsut
Carl Hägg Blåsut
Albin Freiholtz Blåsut
Dennis Nyström Blåsut
Markus Johansson Blåsut
Anton Bolin Frillesås
Hampus Andersson IFK Kungälv
Gustav Almér IFK Vänersborg
Anton Almén IFK Vänersborg
Lucas Eberhardzon Jönköping Bandy
Alexander Heinhagen Jönköping Bandy
Marcus Nilsson Kareby IS
Adam Andersson Kareby IS
Gustav Back Lidköpings AIK
Johan Näsholm Lidköpings AIK
Martin Cederqvist Lidköpings AIK
Johan Johansson Lidköpings AIK
Felix Storm Lidköpings AIK
Eric Karlström Målilla GOIF
Kalle Öberg Nässjö IF
Jesper Cimens Nässjö IF
Christian Älvegran Otterbäcken BK
Anton Johansson Otterbäcken BK
Johan Carlsson Sunvära
 Felix Andersson Torup
Martin Landström Tranås BOIS
Fredrik Nilsson Tranås BOIS
Axel  Fredriksson Tranås BOIS
David Lund Vetlanda BK
Sebastian  Ytterell Vetlanda BK
Jacob  Palmgren Vetlanda BK
Thom  Wennberg Vetlanda BK
Elias Gillgren Villa
Niklas Holopainen Villa
Lucas Broberg Villa
Christoffer Lundstedt Åby/Tjureda IF 
 
F16, Västerås

Louise Nickolausson BK Bore
Anna Rehnstedt Bollnäs GoIF Bandy
Matilda Jakobsson Edsbyns IF/BF
Rebecka Beckman Hammarby IF
Moa Norrgrann Härnösands AIK
Elsa Erikmats IFK Rättvik BK
Lisa  Jensen IFK Vänersborg
Rut-Lina Berner IFK Vänersborg
Hannah  Pettersson IFK Vänersborg
Emmie Stjernström Kareby IS
Josefine Norby Ljusdals BK
Natalie Johansson Målilla GoIf
Natalie Diamantidis Mölndal Bandy
Malin Helgman Sandvikens AIK
Lisa Elg Skirö AIK
Kajsa Skarheden Skirö AIK
Jennie Asplund Skirö AIK
Christina Nilsson Skirö AIK
Emma Lindström Skirö AIK
Cassandra Björklund Skirö AIK
Emilia Pettersson Sunvära SK
Hillevi  Eklöw Sunvära SK
Sara Nilsson Sunvära SK
Olivia Olofsson Söråkers IF
Linnea Björck Söråkers IF
Elin Hallen Tranås Bois
Sanna Hurtig VAIK
Rebecca  Roslan VSK
Emelie  Bodin Åby/Tjureda IF
Moa Nilsson Åby-Tjureda IF
Ida Persson Åby-Tjureda IF
Emilia Pramler Åby-Tjureda IF
Maria Forsberg Östersunds BS
Lisa Salomonsson Östersunds BS 
 
P16, Bollnäs 

Konrad Ålund-Smedlund Söråkers IF
Jonas Brundin Söråkers IF
Hannes Kristofersson Selånger SKB
Olle Andersson Sandvikens AIK/BK
Kevin Malmström Edsbyns IF
Anton Sjölin Edsbyns IF
Dennis Embretzen Edsbyns IF
Felix Karsbo Edsbyns IF
Per Johansson Edsbyns IF
Sebastian Bodén Edsbyns IF
Anton Dahlberg Edsbyns IF
Julio Svensson-Lirio Grängesbergs BK
Adam Ferm-Forslund Grängesbergs BK
Felix Hellman Grängesbergs BK
Felix Cyrillius Grängesbergs BK
Sebastian Jäger Grängesbergs BK
Philip Bäckström Grängesbergs BK
Anton Knudsen Grängesbergs BK
Wilhelm Åström Bollnäs GoIF
Emil Larshans Falu BS/BK
Karl Larshans Falu BS/BK
Magnus Myhr Falu BS/BK
Simon Jerfström Falu BS/BK
Daniel Bruhn Falu BS/BK
Wiktor Alm Falu BS/BK
Jens Resin Kalix BF
Jakob Henriksson Kalix BF
Linus Hedman Kalix BF
Niclas Rönnqvist Kalix BF
Simon Gustavsson Kalix BF
Jesper Hjelm IFK Rättvik BK
Jonas Dyrsmeds IFK Rättvik BK
Walter Bjernulf IFK Rättvik BK
Robin Wetterström IFK Rättvik BK
Albin Mårtensson Ljusdals BK
Gustav Högberg Borlänge-Stora Tuna BK 
 
P16, Katrineholm 

Jacob Collvin BolticGöta Ungdom
Carl Andersson BolticGöta Ungdom
Jonas Wennerström BolticGöta Ungdom
Olle Berglund BolticGöta Ungdom
Erik Rudin BolticGöta Ungdom
Viktor Alnerheim Borgia
William Hallberg Borgia
Fabian Jansson Finspångs AIK
John  Barkeling GT/76
Clarence  Wahman GT/76
Michael  Lööf GT/76
Viktor  Österberg GT/76
Stig  Fischer Hammarby
Fredrik  Rubin Hammarby
Alex  Adeheimer Hammarby
Victor Nyberg IFK Motala
Viktor Spångberg IFK Motala
Mårten Johansson KVBS
Martin Svensson KVBS
Anton Henriksson KVBS
Alexander Roos KVBS
Jakob Lindh Nitro/Nora BS
Eric Ringblom  Norrtelje
Erik Svärd  Sirius
Anton Salomonsson Sirius
Emil  Ågren  Sirius
Hannes Skagerlind  Sirius
Viktor Sahlström Sirius
Ludvig  Jonasson Sirius
Oskar  Magnusson VSK
William  Lövstedt VSK
Alexander Jedselius/Hansson  Västanfors IF
Jakob Edberger-Persson Örebro SK
Jesper Eklind Örebro SK 
 
P16, Lidköping 

David Lång Blåsut
Simon Wollbrant Frillessås
Mattias Wahman Gripen Trollhättan BK
Erik Stålhandske Gripen Trollhättan BK
Anton Ysing IFK Kungälv
Daniel Strömqvist IFK Kungälv
Oscar Bengtsson IFK Kungälv
Andreas Kihlvall IFK Kungälv
Eric Bengtsson IFK Vänersborg
Felix Andersson IFK Vänersborg
Jonathan Josefsson IFK Vänersborg
Daniel Sahlback IFK Vänersborg
Felix Uddemar Jönköping bandy
Filiph Gillbertsson Lidköpings AIK
Calle Roos Nässjö IF
Linus Nilsson Nässjö IF
Kalle Knutsson Nässjö IF
Oliver Idh Nässjö IF
Oskar Andersson Sunvära SK
Isak Holmgren Tranås BoIS
Edwin Widlert Tranås BoIS
Philip Zander Vetlanda BK
Måns Gustafsson Vetlanda BK
Eric  Strömberg Villa
Karl  Gustafsson Opdal Villa
Philip Floren Villa
Anton Sandsjö Villa
Patrik Fridh Villa
Martin Karlsson Villa
Ludvig  Johansson Villa
Pontus Sjölund Åby/Tjureda IF
Charlie Vindehall Åby/Tjureda IF
Filip Bringe Vetlanda BK

NÄR DU SKADAT DIG

BANDYNS SCANDICAVTAL

BESTÄLL STARTPAKETET


FLICKBANDYNS DAG

SKRIDSKOKUL

Skridskokul 140px

PROJEKTSTÖD IF

 

SVENSKA SPEL

 

NEJ TILL MATCHFIXING

Min_Match_Banner_Nej_200X200

Postadress:
Svenska Bandyförbundet
Box 11016
100 61 Stockholm

Besöksadress:
Idrottens Hus, Skansbrogatan 7
118 60 Stockholm

Kontakt:
Tel: 086996000
Fax: 086996340
E-post: [saknas] Information

Se all info