#nouse{ color:red; } Regionturnering: Uttagna spelare - Svenska Bandyförbundet
Hoppa till sidans innehåll

Regionturnering: Uttagna spelare

11 JAN 2012 09:55
Lördag 4 – söndag 5 februari 2012 avgörs årets regionturnering i Vänersborg.
  • Uppdaterad: 12 JAN 2012 11:14

Program för turneringen:

Lördag 4/2 

16:30 F15 Söder (blå) - F15 Norr (röd)
18:30 P16 Syd (blå) - P16 Nord (röd)
20:30 F15 Norr (röd) – F16 Elit (gul)

Söndag 5/2 

08:00 P16 Nord (röd) – P16 Mitt (gul)
12:30 F16 Elit (gul) - F15 Söder (blå) 
14:45 P16 Syd (blå) - P16 Mitt (gul)
 

Lagen i regionsturneringen: 
 
F16 Elit (gul):  

1 Linnea Björck Söråkers IF
30 Lisa Jensen IFK Vänersborg
2 Rebecka Beckman Hammarby IF
3 Moa Norrgrann Härnösands AIK
4 Emilia Pramler Åby-Tjureda IF
5 Emmie Stjernström Kareby IS
6 Olivia Olofsson Söråkers IF
7 Sanna Hurtig VAIK
8 Malin Helgman Sandvikens AIK
9 Emilia Pettersson Sunvära SK
10 Rut-Lina Berner IFK Vänersborg
11 Matilda Jakobsson Edsbyns IF/BF
12 Hannah Pettersson IFK Vänersborg
13 Moa Nilsson Åby-Tjureda IF
14 Elsa Erikmats IFK Rättvik BK 

Sören Andersson Ledare
Mari S Bergwall  Ledare
 
F15 Norr (röd):

1 Emma Holmgren Uppsala  BoIS
30 Elin Bäckström Umedalens IF
2 Clara Ringmar Uppsala BoIS
3 Lina Löfström Östersunds BS
4 Amanda Hansson Ljusdals BK
5 Elin Sundell Östersunds BS
6 Klara Molin Uppsala BoIS
7 Erica Persson Söråkers IF
8 Filippa Angeldahl Uppsala BoIS
9 Matilda Öhman Ljusdals BK
10 Alva Östberg Ljusdals BK
11 Josefin Nordin Härnösands AIK
12 Maja Uhlen Härnösands AIK
13 Moa Nyberg Härnösands AIK
14 Josefin Jarstad Uppsala BoIS 

Ellen Persson Ledare
 
F15 Söder (blå):

1 Ebba Fridlund Tranås Bois
30 Elin  Johansson Kareby IS
2 Fanny Ögren Lidköpings AIK/Villa Lidköping
3 Lisa Enström Tranås Bois
4 Hanna Malmlöf Skirö AIK
5 Emma Lindberg-Nilsson Jönköping Bandy
6 Cajsa Johansson Åtvidabergs BK
7 Emelie Åkerlund Åtvidabergs BK
8 Malou Braf Kareby IS
9 Stina Lennartsson Skirö AIK
10 Isa Mossberg IFK Vänersborg
11 Hanna Granström VSK
12 Hanna Olsson Sunvära SK
13 Ida Fogelström Kareby IS
14 Karolina Kitti Hammarby- GT76 

Michael Bratt Ledare
Elin Sandgren Ledare
 
P16 Nord (röd): 

1 Anton Sjölin Edsbyns IF
30 Wiktor Alm Falu BS/BK
2 Per Johansson Edsbyns IF
3 Jonas Brundin Söråkers IF
4 Philip Bäckström Grängesbergs BK
5 Jesper Hjelm IFK Rättvik BK
6 Walter Bjernulf IFK Rättvik BK
7 Linus Hedman Kalix BF
8 Anton Dahlberg Edsbyns IF
9 Olle Andersson Sandvikens AIK/BK
10 Kevin Malmström Edsbyns IF
11 Daniel Bruhn Falu BS/BK
12 Dennis Enbretzen Edsbyns IF
13 Wilhelm Åström Bollnäs GoIF
14 Sebastian Bodén Edsbyns IF 

Lännart Nilzon Ledare
 
P16 Mitt (gul):

1 Fabian Jansson Finspångs AIK
30 Ludvig  Jonasson Sirius
2 Hannes Skagerlind  Sirius
3 Michael  Lööf GT/76
4 Jacob Collvin BolticGöta Ungdom
5 John  Barkeling GT/76
6 Eric Ringblom  Norrtelje
7 Jesper Eklind Örebro SK
8 Stig  Fischer Hammarby
9 Viktor Sahlström Sirius
10 Jonas Wennerström BolticGöta Ungdom
11 William  Lövstedt Västerås SK
12 Viktor Spångberg IFK Motala
13 Emil  Ågren  Sirius
14 Martin Svensson KVBS 

Micael Eriksson Ledare
Roger  Staaf Ledare
 
P16 Syd (blå): 

1 Philip Zander Vetlanda BK
30 Anton Sandsjö Villa BK
2 Patrik  Fridh Villa BK
3 Eric Bengtsson IFK Vänersborg
4 Pontus Sjölund Åby/Tjureda IF
5 Eric  Strömberg Villa BK
6 Edwin Widlert Tranås BoIS
7 Jonathan Josefsson IFK Vänersborg
8 Andreas Kihlvall IFK Kungälv
9 Erik Stålhandske Gripen Trollhättan BK
10 Martin Karlsson Villa BK
11 Ludvig  Johansson Villa BK
12 Måns Gustafsson Vetlanda BK
13 Linus Nilsson Nässjö IF
14 Philip  Floren Villa BK 

Mats Bergqvist Ledare
Mikael Bengtsson Ledare

NÄR DU SKADAT DIG

BANDYNS SCANDICAVTAL

BESTÄLL STARTPAKETET


FLICKBANDYNS DAG

SKRIDSKOKUL

Skridskokul 140px

PROJEKTSTÖD IF

 

SVENSKA SPEL

 

NEJ TILL MATCHFIXING

Min_Match_Banner_Nej_200X200

Postadress:
Svenska Bandyförbundet
Box 11016
100 61 Stockholm

Besöksadress:
Idrottens Hus, Skansbrogatan 7
118 60 Stockholm

Kontakt:
Tel: 086996000
Fax: 086996340
E-post: [saknas] Information

Se all info