Hoppa till sidans innehåll

Annandagsbandy: Vilken match ska du se?

25 DEC 2018 20:48
Årets publikfester närmar sig. Onsdag 26 december är det åter dags för klassisk Annandagsbandy runt om i Sverige. Vilken match ska du se?
  • Skapad: 25 DEC 2018 20:48

Dagen inleds redan 12.00 med match i Division 2 Sydväst mellan SK Höjden och Mölndal Bandy. Annandagens sista match startar 19.00, då Djurgården tar emot Gustavsbger i Division 1 Östra.

Nedan listas några av Annandagens stora matcher:

 12:00 Division 2 Sydväst SK Höjden   -   Mölndal Bandy
 13:00 Division 1 Södra Derby/Linköping Bandyklubb   -   Åtvidabergs BK
 13:00 Division 2 Södra Norrland Lesjöfors IF/Filipstads BK   -   Nitro/Nora BS U
 13:15 Elitserien Herr Västerås SK/BK   -   IFK Motala
 13:15 Elitserien Herr IK Sirius   -   Falu BS Bandy
 13:15 Bandyallsvenskan Peace & Love City   -   IFK Rättvik
 13:15 Bandyallsvenskan Tranås BoIS   -   Nässjö IF
 13:15 Bandyallsvenskan GripenTrollhättan BK   -   IFK Kungälv
 13:15 Bandyallsvenskan Västanfors IF Bandy   -   Ljusdals BK
 13:15 Bandyallsvenskan Katrineholm Bandy   -   TB Västerås
 13:15 Bandyallsvenskan IF Boltic   -   Örebro SK Bandy
 13:15 Division 1 Övre Norrland Selånger Bandy   -   Söråker Bandy
 13:15 Division 1 Övre Norrland Karlsborgs BK   -   Haparanda SKT
 13:15 Division 1 Nedre Norrland Skutskärs IF/BK   -   Liljans Sportklubb
 13:15 Division 1 Östra Köpings IS   -   Eskilstuna BS
 13:15 Division 1 Västra Surte BK   -   Kareby Kungälv
 13:15 Division 1 Södra Jönköping Bandy IF   -   Skirö AIK
 13:15 Division 1 Södra Målilla GoIF Bandy   -   Tjust Bandy
 13:15 Division 2 Södra Norrland Grängesbergs Bandyklubb   -   Wadköping Örebro BK
 13:15 Division 2 Södra Norrland IK Heros Bandy   -   Karlsbyhedens Idrottsklubb
 13:15 Division 2 Södra Norrland Söderfors GoIF   -   Forsbacka IK
 14:00 Elitserien Herr Vetlanda BK   -   Frillesås BK
 14:00 Division 1 Östra Nitro/Nora BS   -   SIF Norrtelje
 14:00 Division 1 Västra Otterbäckens BK   -   LAIK U
 14:00 Division 1 Södra Finspångs AIK Bandy   -   Borgia Norrköping BK
 14:30 Division 1 Västra Mölndal Bandy   -   Sunvära SK
 15:00 Elitserien Herr IFK Vänersborg   -   Villa Lidköping BK
 15:00 Elitserien Herr IK Tellus   -   Hammarby IF
 15:00 Elitserien Herr Broberg/Söderhamn   -   Sandvikens AIK/BK
 15:00 Bandyallsvenskan Lidköpings AIK   -   Åby/Tjureda IF
 15:45 Elitserien Dam Västerås SK/BK   -   Söråkers IF
 16:00 Bandyallsvenskan AIK Bandy   -   Kalix Bandy
 16:00 Allsvenska Dam Södra Tranås BoIS Dam   -   Skirö AIK U
 16:00 Division 2 Västergötland Slottsbrons IF   -   Mosserud/Karlstad
 17:00 Elitserien Herr Bollnäs GIF   -   Edsbyns IF
 17:30 Allsvenska Dam Södra Villa Lidköping BK U   -   KS Bandy
 17:30 Skobes Bandycup G1 Skobes Katrineholm Bandy   -   Skobes Lidköpings AIK
 18:00 Division 1 Västra Vargöns BK   -   Blåsut/Vänersborg BK
 19:00 Division 1 Östra Djurgården   -   Gustavsbergs IF BK
Skribent: Erik Jonsson
Partnersnurra 20190214

Bandy på Twitter

                    

Postadress:
Svenska Bandyförbundet
Box 11016
100 61 Stockholm

Besöksadress:
Idrottens Hus, Skansbrogatan 7
118 60 Stockholm

Kontakt:
Tel: 086996000
Fax: 086996340
E-post: This is a mailto link

Se all info