#nouse{ color:red; } Domarlista 2011/2012 - Nr.1 - Dalarnas Bandyförbund
Hoppa till sidans innehåll

Domarlista 2011/2012 - Nr.1


Datum

Serie

Tid          

Match

HD                       AD

2/12

Div. 2

19.00

Grängs - Liljan

M.Johansson , Ungd, Ungd.

 

Div. 2

19.00

Lighed – Karlsbyh.

L.Dyrsmed, P.Nygren, M.Storgärds

 

 

 

 

 

3/12

Div.1N

15.00

Borlänge – Härnösand

M.Lundh, T.Borgström, J.Thored

 

P18:2

13.00

Falun - Västerås

P.Heinonen, C.Hansols, M-Å Ekström

 

 

 

 

 

4/12

P 18:3

13.00

Falun – Edsbyn

T.Lundh, A. Lööf, L.Strömberg

 

Div. 2

16.00

Västanfors - Grycksbo

 

 

- ”-

17.45

Falun - Heros

P.Anåker, M-Å Ekström, J. Olhans

 

- ” -

13.00

Rättvik - Borlänge

J.Wiberg, A.Björkman, Ungd.

7/12

P 18:3

19.00

Falun - Broberg

M.Lundh, C. Hansols, E. Holmer

9/12

Div. 2

19.30

Borlänge - Liljan

J.Wiberg, T.Lundh Rä, L.Lundblad

 

 

 

 

 

10/12

Div. 2

13.00

Karlsbyh -Rättvik

C. Hansols, L.Strömberg, E. Erikmats

 

- ” -

13.00

Heros - Västanfors

M.Lundh, M.Johansson, V.Erlandsson

 

Dam 1

15.30

Falun - Uppsala

J.Thored, G.Olhans, E. Holmer

 

Div. 1N

15.00

Borlänge - Karlsborg

P. Heinonen, T.Borgström, M-Å.Ekström

 

Div. 1Ö

13.00

Gränges – Nitro/Nora

T.Lundh, A. Björkman, F.Remes

 

 

 

 

 

11/12

Div. 2

 

Gränges - Falun

 

 

- ” -

17.45

Grycksbo – Lingh (Lugnet

P.Nygren, M.Storgärds, L.Lundblad

16/12

- ” -

19.00

Liljan - Karlsbyh

L.Dyrsmed, L.Lundh Rä, A.Lööf

 

 

 

 

 

17/12

P 16

15.30

Falun – Lesjöfors

F.Remes, Ungd. Ungd.

 

- ” -

13.00

Heros - Grycksbo

A.Björkman, M.Johansson, P.Bäckström

18/12

- ” -

 

Västanfors - Gränges

 

 

- ” -

13.00

Rättvik - Linghed

J.Wiberg, M.Storgärds, Ungd.

 

- ” -

18.15

Falun - Borlänge

T.Lundh, L.Strömberg, P.Anåker

 

 

 

 

 

14/12

Div. 2

19.30

Västanfors - Falun

 

21/12

Div. 2

19.00

Falun - Västanfors

M.Lundh, N-E. Borgh, F.Remes

 

 

 

 

 

26/12

Div. 1Ö

13.00

Gränges - Lesjöfors

P.Heinonen, T.Lundh, M.Lundh

26/12

Div. 2

13.00

Linghed - Liljan

P.Anåker, T.LundhRä, M.Storgärds

 

- ” -

13.00

Karlsbyh - Falun

L.Dtrsmed, L.Lundberg, Ungd.

 

- ” -

 

Gränges - Heros

 

26/12

- ” -

11.00

Rättvik -  Grycksbo

A.Björkman, P.Nygren, Ungd.

 

 

 

 

 

28/12

Div. 2

19.30

Borlänge - Västanfors

M-Å Ekström, A.Lööf, J.Olhans

                     

Domare: Om datumen ej passar byt med varandra

 

Ledare: Meddela till HD-domaren om förändring uppstår

 Där Ungd.(ungdomsdomare) är tillsatta skall ledare utse denna.

 

Dalarnas Bandyförbund

Domarkommittén

Gunnar Hillerström

070-3300235

E-post: This is a mailto link

Uppdaterad: 29 NOV 2012 13:45 Skribent: Gunnar Hillerström

Postadress:
Dalarnas Bandyförbund
Nils-Erik Borgh, Per Smeds Gata 9B
784 45 Borlänge

Kontakt:
Tel: 0243211157
E-post: This is a mailto link

Se all info